Національний тиждень читання поезії

З 17 березня по 21 березня у Гімназії №25 імені Вадима Ангела відбувся Національний тиждень читання поезії – подія, що об’єднала учнів, учителів та гостей у святі слова, рими й творчого натхнення. Цьогорічна тема «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».

Протягом тижня в гімназії пройшла низка заходів, спрямованих на популяризацію поетичного мистецтва та розвиток любові до літератури.

У Гімназії №25 імені Вадима Ангела відбувся цикл бібліотечних заходів, спрямованих на популяризацію поезії серед учнів. Бібліотекар Олена Миколаївна Владюк організувала цікаві зустрічі, знайомства з творчістю місцевих поетів та інтерактивні заходи, які відкрили для дітей нові грані поетичного мистецтва.

1. Заочна зустріч із поетами Хмельниччини «Простягни руку поезії» у 3-х класах, під час якої учні познайомилися з творчістю талановитих літераторів рідного краю.

У рамках заходу бібліотекар підготувала тематичну презентацію, у якій розповіла про сучасних поетів Хмельниччини, їхній творчий шлях та найвідоміші твори. Учні мали змогу прослухати аудіозаписи авторського виконання віршів, а також ознайомитися із поетичними збірками.

Особливу увагу було приділено таким авторам, які у своїй творчості розкривають красу рідного краю. Учні зачитували вірші, аналізували їхній зміст.

Захід пройшов у теплій атмосфері, а багато школярів виявили бажання глибше ознайомитися з поезією рідного краю.

2. Знайомство із поетичним світом Марії Бабенко у 1-х класах.

Наступним заходом стало знайомство із поетичним світом Марії Бабенко – талановитої поетеси Хмельниччини.

Учні дізналися про біографію письменниці, її літературну діяльність. Увагу було зосереджено на її віршах про любов до природи.

Під час заходу учні не лише слухали вірші Марії Бабенко у виконанні бібліотекаря, а й самостійно обирали улюблені твори для читання.

Родзинкою зустрічі стала інтерактивна вікторина, у якій учні відповідали на питання щодо змісту її віршів та намагалися відгадати, які рядки належать Марії Бабенко.

Захід допоміг розширити читацький кругозір учнів та показав, що поезія може бути не лише красивою, а й близькою до кожного.

3. Калейдоскоп «Ми любимо поезію» у 5-х класах.

Щоб надихнути дітей на знайомство з поезією в ігровій формі, у бібліотеці було проведено калейдоскоп «Ми любимо поезію». Це був динамічний і цікавий захід, який поєднав різні активності, пов’язані з поезією.

Учні взяли участь у таких випробуваннях:

• «Вгадай поета» – школярі отримували уривки з віршів і намагалися визначити автора.

• «Продовж рядок» – учасники отримували початок вірша й повинні були або правильно його завершити, або придумати власне продовження.

• «Поетичний мікс» – дітям пропонували рядки з різних поезій, змішані між собою, а вони мали правильно розставити їх у логічній послідовності.

Цей захід викликав живий інтерес у школярів і показав, що поезія може бути не лише серйозною та ліричною, а й веселою, інтерактивною та навіть змагальною.

4. Поетичні читання «Цікава поезія» у 6-х класах.

Завершальним акордом циклу став захід «Цікава поезія», під час якого школярі читали свої улюблені вірші та ділилися власними поетичними спробами.

Кожен учасник мав можливість вибрати твір, який найбільше припав йому до душі, та представити його аудиторії. Окрім класичних творів українських поетів (Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко), прозвучали й вірші Хмельницьких письменників.

Родзинкою заходу стало інтерактивне голосування: слухачі могли оцінити виступи за різними критеріями – виразність читання, емоційність, артистизм.

Атмосфера заходу була дуже теплою та дружньою.

Поезія – це цікаво! Приходьте до бібліотеки за новими відкриттями!

Дякуємо всім учасникам за чудову атмосферу та незабутні моменти! До нових творчих зустрічей!